اوقات شرعی
 • پنج شنبه،29 مهر 1400
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 18
    کد: 215106
    تاریخ انتشار:
    ۱۴۰۰/۰۷/۱۰

    سرپرست دادسرای ناحیه ۷ مشهد تاکید کرد : لزوم رعایت ضوابط قانونی در فرایند ساخت و سازها توسط مردم و مسئولان

    فرزاد بهشتی بر لزوم رعایت ضوابط قانونی در فرآیند ساخت و سازها توسط مردم و مسئولان تاکید کرد.
    سرپرست دادسرای ناحیه ۷ مشهد تاکید کرد : لزوم رعایت ضوابط قانونی در فرایند ساخت و سازها توسط مردم و مسئولان

    معاون دادستان و سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۷ مشهد گفت : مردم برای ساخت و ساز و انجام عملیات عمرانی از قبل مجوزهای قانونی لازم را دریافت کنند تا در فرآیند اجرا با مشکل مواجه نشوند.
    وی افزود : مدیریت شهری موظف به فرهنگ سازی با هدف همراه کردن مردم با سیاست های اصولی در حوزه شهرسازی است.
    معاون دادستان مشهد تشریح کرد : یکی از علل ساخت و سازهای غیرمجاز هزینه های سنگین صدور پروانه است؛ در حالی که در حاشیه شهر و مناطقی که نیاز به بازسازی دارند باید هزینه پروانه ها صفر یا نزدیک به صفر باشند و مادامی که نگاه درآمدزایی بر ساخت و سازهای حاشیه شهر باشد ما شاهد این مسئله خواهیم بود.
    وی افزود : دومین عامل ساخت و سازهای غیرمجاز پروسه پیچیده نظام مهندسی است که صدور برخی پروانه ها نزدیک به یکسال در نظام مهندسی طول می کشد.
    سرپرست دادسرای فضای مجازی و شهرسازی گفت : سومین عامل ساخت و سازهای غیرمجاز عدم وجود مالکیت رسمی است چون زمین ها به صورت قولنامه ای در حاشیه شهر معامله شده و افراد دارای مالکیت نیستند و وقتی مالکیت فرد احراز نشده نمی تواند به شهرداری مراجعه و تقاضای پروانه کند. در اینجا اراضی بزرگ مالک و موقوفه های فراوان داریم که نامه نگاری های متعددی دادستانی با این بزرگ مالکان داشته تا اراضی خود را تعیین تکلیف کنند.
    بهشتی در مورد عملکرد دادسرای مشهد در این زمینه گفت : در سال ۹۹ در حوزه شهرسازی ۱۸۰۴ مورد اذن ورود به ماموران شهرداری داده شده، ۲۴۲۳۱ مورد دستور برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز صادر شده، برای سازه های خطرآفرین هم ۶۸۹ مورد دستور صادر شده است. اعاده به وضع سابق اراضی کشاورزی که تغییر کاربری داشته اند ۹۶۱ هکتار، اجرای بند ۱۴ ماده ۵۵ در حریم ۴۷ مورد یعنی ۱۸۱۲۰ متر مربع، ۴۱۸ مورد تخریب دیوارکشی ها در حریم یعنی ۹۱ هکتار، توقیف خودروهایی که حمل و تخلیه نخاله های غیرمجاز را دارند ۱۳۹ مورد، کارگاههای غیرمجاز بلوکه زنی که از عوامل مهم تعغییر کاربری است که ۲۳۰ کارگاه در سال ۹۹ تعطیل شده اند، شن شویی های غیرمجاز دو مورد و ۸۷ مورد گشت برخوردی و پیشگیرانه اکیپ کمیته صیانت از جمله اقدامات دیگر دادستانی در این زمینه است.
    معاون دادستان مشهد در پایان گفت : با توجه به عملکرد بسیار خوب کمیته صیانت، در جلسه شورای عالی حفظ حقوق بیت المال رئیس سابق قوه قضائیه دستور دادند در همه کلان شهرها این کمیته راه اندازی شود.
     

    تعداد بازدید: 18
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر