اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 160
    کد: 81713
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۴/۰۷/۲۶

    احیاء فریضه امر به معروف و نهی از منکر ، گامی مهم در جهت پیشگیری از وقوع جرم در جامعه

    طی مراسمی با حضور غلامحسین اسماعیلی ، رئیس کل دادگستری استان تهران ، از خدمات ارزشمند آقای کریم حبیب پروین تقدیر بعمل آمد و آقای مجید کاویانی به عنوان دادستان عمومی و انقلاب جدید شهرستان قدس معرفی شد.
    احیاء فریضه امر به معروف و نهی از منکر ، گامی مهم در جهت پیشگیری از وقوع جرم در جامعه

    به گزارش روابط عمومی و ارتباطات ، در این مراسم که ضیائی مدیر حفاظت و اطلاعات ، امام جمعه ، معاون سیاسی فرماندار ، روسای حوزه های قضائی همجوار ، شهردار ، بخشدار ، اعضای شورای اسلامی شهر و شورای حل اختلاف ، مسئولین نظامی و انتظامی و امنیتی شهرستان ، قضات و کارمندان ، خانواده های معظم شهدا ، ایثارگران و جانبازان عزیز هشت سال دفاع مقدس حضور داشتند ، رئیس کل دادگستری استان تهران طی سخنانی ضمن تسلیت بمناسبت حلول ماه محرم ، ماه حزن و اندوه آل ا... و با آرزوی توفیقات و سلامتی برای همه خدمتگزاران مخلص به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و در راس همه آنها مقام عظمای ولایت و مقام منیع مرجعیت ، با اشاره به هفته احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر همزمان با دهه اول ماه محرم اظهار داشت : اگر این امر مهم بدرستی در جامعه تحقق یابد بطور قطع امور سامان یافته و بسیاری از نگرانی ها برطرف می شود و در نتیجه از میزان ورودی پرونده ها به دستگاه قضائی نیز کاسته خواهد شد. خداوند منان در قرآن کریم به جایگاه خاص این فریضه الهی اشاره کرده و در یکی از آیات نورانی می فرماید: والمومنون و المومنات بعضهم اولیاء بعض یامرون بالمعروف و ینهون عن المنکر و ... ؛ بدین مضمون که زن و مرد خدادوست یاور یکدیگرند و غمخوار هم و یکدیگر را امر به معروف و نهی از منکر می نمایند .

    وی در ادامه افزود : معمولاً فلسفه اصلی قیام حضرت اباعبدا... الحسین (ع) تحقق این فریضه مهم معرفی می شود ، لکن باید گفت موضوع امر به معروف و دانهی از منکر از پایه های اساسی دین اسلام به شمار می رود و امام حسین (ع) در مقاطع مختلف زندگانی مبارک خود مستمراً در جهت احیاء این فریضه تلاش فرموده اند به عنوان مثال سه سال مانده به واقعه عاشورا ، در سرزمین منا این امام همام با جمع آوری خوبان از حاجیان در خیمه خود و با تاکید بر این مطلب که به محض مراجعه به اوطان خود موضوعات مطروحه به دیگران نیز منتقل شود فرمایشات بسیار مهمی فرمودند که در بخشی از آن آمده است : امر به معروف و نهی از منکر در واقع دعوت به اسلام و مقابله با ظلم است و نیز تقسیم درست بیت المال و استرداد حق مظلوم به وی و ... پس چنانچه امت اسلامی دست به دست هم داده و در جهت احیاء فریضه امر به معروف و نهی از منکر گام بر می داشتند دیگر واقعه عاشورا رخ نمی داد ، اسماعیلی در ادامه تاکید کرد : امر به معروف و نهی از منکر باید در برابر مظاهر فساد چه کوچک و چه بزرگ اقامه شود همانند قانون که لازم است همه اجزاء قانون و برای همه مردم به طور یکسان به اجرا درآید .

    رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در خصوص نفوذ دشمن اظهار داشت : قطعاً منظور معظمٌ له نفوذ جغرافیایی نیست بلکه نفوذ در عرصه فرهنگ و باورها و اعتقادات مردم است لذا می طلبد مردم فهیم و با بصیرت ، با شناخت فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر و انجام درست این رسالت عظیم دینی خود ضمن جلوگیری از نفوذ فرهنگی دشمنان اسلام گام مهمی نیز در جهت پیشگیری از وقوع جرم در جامعه بردارند ، البته زمانی که جرمی رخ داد و به حق کسی تعدی شد در آنصورت در چارچوب قانون و با قاطعیت تمام که از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر عملی است ، با فرد خاطی و مجرم برخورد خواهد شد . و مطمئناً اجرای عدالت و قانون هم از مراحل این فریضه به شمار میروند.

    این گزارش در خاتمه حاکی است ، در طی این مراسم با اهداء لوح تقدیر از زحمات آقای کریم حبیب پروین قدردانی بعمل آمد و آقای مجید کاویانی با دریافت ابلاغ قضائی خود ، رسماً به عنوان دادستان جدید شهرستان قدس آغاز به کار نمود .

    تعداد بازدید: 160
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر