اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 165
    کد: 77149
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۴/۰۶/۰۱

    ارتقای آگاهی های عمومی از الزامات هنجار آفرینی اجتماعی است

    در اولین نشست شورای ارتقای آگاهی های عمومی، اطلاع رسانی و افکار سنجی، مهدی امیری‌اصفهانی، قائم‌مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه به تبیین زیر ساخت های قانونی پیشگیری از وقوع جرم پرداخت و گفت: براساس قانون اساسی وظایفی که به عهده قوه قضاییه گذاشته شده را می توان به سه دسته تقسیم کرد: اول دادرسی است اعم از کیفری و حقوقی. دوم نظارت و سوم هم امور اجتماعی است.
    ارتقای آگاهی های عمومی از الزامات هنجار آفرینی اجتماعی است

    وی افزود: امور اجتماعی نیز شامل دو محور گسترش عدل و آزادی های مشروع و پیشگیری از وقوع جرم است.

    قائم‌مقام معاونت اجتماعی دستگاه قضا اضافه کرد: موضوع دادرسی و نظارت به طور مشخص متولی دارد اما امور اجتماعی و مشخصا پیشگیری از وقوع جرم تا پیش از تشکیل این معاونت متولی مشخصی نداشته است.

    امیری با اشاره به نقش اطلاع رسانی در راستای ماموریت های معاونت پیشگیری عنوان کرد: در عرصه پیشگیری قطعا اطلاع رسانی و آگاهی بخشی عمومی یکی از ابزارهای محوری است و هر چه که از ابزار اطلاع رسانی در راستای هنجار آفرینی بهره برداری کنیم و در این زمینه سرمایه گذاری کنیم مفید و موثر خواهد بود.

    وی همچنین به هنگام بودن  اطلاع رسانی، واقع گرایی،  هوشمندی و هدفمند بودن را از الزامات این حوزه دانست و تاکید کرد: استفاده اثر بخش و جذاب از ابزار اطلاع رسانی و حرفه ای گرایی در حوزه اطلاع رسانی یک اصل غیر قابل انکار است.

    تعداد بازدید: 165
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر