اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 134
    کد: 65910
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۴/۰۱/۲۰

    تاکید رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه بر پیشگیری از وقوع جرم

    رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: می توان با پیشگیری، پیگیری و دقت از تشکیل و ورود پرونده به دادسرا جلوگیری کرد و نشست های تعاملی با سازمانهای مربوطه می تواند ما را در امر پیشگیری یاری کند.
    تاکید رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه بر پیشگیری از وقوع جرم

    به گزارش روابط عمومی دادگستری استان کرمانشاه، رئیس کل دادگستری استان در اولین جلسه قضایی و انتظامی در سال جدید بر تعامل بیشتر و سازنده تر دستگاه قضایی و نیروی انتظامی در استان تاکید کرد.
    وی گفت: از نیروی انتظامی که همواره با ما تعامل خوبی داشته تقدیر می کنیم و امیدواریم بتوانیم در مسیر ولایت و رهنمودهای مقام معظم رهبری که به نیکی امسال را سال همدلی و همزبانی نامیده اند تلاش کنیم و در همه امور همدلی در دستور کار قرار گیرد.
    عدالت خواه در ادامه حضور به موقع پلیس در صحنه جرم را بسیار ارزشمند دانست و یادآور شد این حضور به موقع آثار بسیار ارزشمندی برای امنیت اجتماعی و مردم دارد.
    وی افزود: بنابراین سرعت واکنش به پدیده های اجتماعی از خواسته های دستگاه قضایی است که در کنار اقتدار پلیس که همواره مورد تاکید ما بوده است می تواند فضای جامعه را از آلودگی به بسیاری از جرم ها تلطیف کند و دستگاه قضایی نیز قاطعانه از اقتدار قوای انتظامی حمایت می کند.
    رئیس کل دادگستری استان همچنین بحث پیشگیری با کمک نیروی انتظامی را مورد تاکید قرار داد و با اشاره به آمار پرونده های ورودی در سال 93 به دادسراهای استان یادآور شد: در سال گذشته رقم قابل توجهی پرونده به دادسراهای استان وارد شده است که حدود 25 درصد از این تعداد وارد مرحله اجرای حکم شده است.
    وی افزود: می توان 75 درصدباقی مانده را با پیشگیری و پیگیری و دقت از تشکیل و ورود آنها به دادسراها جلوگیری کرد و می توان با این تعامل سازنده امر پیشگیری را بیش از همیشه گسترش داد و از بروز برخی جرائم جلوگیری کرد.
    وی در پایان با تاکید بر استفاده از مجازاتهای جایگزین در عین حال تصریح کرد که با متجاوزان با قاطعیت تمام برخورد خواهد شد و هیچ مسامحه ای صورت نخواهد گرفت و در این میان از نیروی انتظامی نیز خواست که پرونده ها را به صورت کامل به دادسرا ارائه کنند تا قاضی با آگاهی کامل نسبت به صدور حکم اقدام و حقی از کسی تضییع نشود.

    تعداد بازدید: 134
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر