اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 159
    کد: 45930
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۳/۰۶/۱۰

    افزایش آمار کلاهبرداری اینترنت پیامک " میلیونر شو"

    پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا :ارسال پیامک جعلی یکی از جرائمی است که امروزه در فضای مجازی باب شده و مبالغ بسیاری در این راستا از هموطنانمان کلاهبرداری می شود.
    افزایش آمار کلاهبرداری اینترنت پیامک # میلیونر شو#

    رئیس پلیس فتا خراسان شمالی اظهار داشت: پیامک‌هایی جعلی با متن هایی بسیار جذاب و اغوا کننده توسط کلاهبرداران طراحی و در غالب طرح‌های مختلف که همگی با استفاده از شیوه‌های مختلف مهندسی اجتماعی و در ایام و مناسبت‌های خاص صورت می گیرد که هدف کلاهبرداران در این رابطه به دام انداختن طعمه هایشان می باشد.
    رییس پلیس فتا خراسان شمالی تصریح کرد: اخیراً افراد شیاد و کلاهبردار با ارسال پیامک هایی با اینگونه محتوا *****>> جایزه<< ***** ضمن عرض تبریک خدمت شما کاربر گرامی {{میلیونر شو ادامه دارد}} وزارت ارتباطات و فناوری طی طرحی تشویقی در راستای استفاده صحیح و بهینه از تلفن همراه اقدام به قرعه کشی سراسری کرده که شما کاربر محترم برنده وجه نقد به مبلغ {20،000،000} ریال شده اید، لطفا جهت کسب اطلاع از نحوه دریافت مبلغ خود با اپراتور ارسال کننده پیام حاصل فرمایید. کد کاربری: (002990) ارتباطات و فناوری حامی و پشتیبان سیمکارتهای ثابت واعتباری: (ایرانسل، تالیا، همراه اول، اسپادان، آی سیم، رایتل، ...) ertebatat va fanavari.ir اقدام می کنند.

    سرگرد"سهیل خاکشور"بیان داشت: در این روش ها افراد سودجو با استفاده از حس اعتماد برخی افراد جامعه و به دلیل نداشتن آگاهی لازم ، اقدام به کلاهبرداری از آنان می کنند. بدین شکل که فرد کلاهبردار از قربانی می خواهد مشخصات کامل خود را به شماره ای ارسال نماید ، سپس با شگردی خاص افراد را متقاعد به رفتن جلوی عابر بانک می نمایند و در نهایت از آنان مبالغ قابل توجهی کلاهبرداری می کنند.
    این مقام انتظامی افزود: در همین راستا پلیس فتا به هموطنان توصیه می کند که به هیچ عنوان اطلاعات مهم حساب بانکی خود را در اختیار دیگران قرار نداده و از ارسال اطلاعات حساب بانکی از جمله رمز اول یا دوم، کد CCV2، تاریخ انقضای کارت و حتی مراجعه شما به دستگاه خودپرداز خودداری کنند.
    همچنین این نکته حائز اهمیت است که شهروندان می بایست رمزهای بانکی خود را به صورت دوره ای تغییر دهند و ازگذاشتن رمزهایی مانند شماره شناسنامه، سال تولد و سایر اعدادی که قابل حدس زدن باشند خودداری نمایند.

    وی در پایان خاطرنشان کرد: پلیس فتا از هموطنان می خواهد در صورت مشاهده هرگونه تخلف در فضای سایبر مراتب را با ارائه مستندات مربوطه از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.irبخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.
     

    تعداد بازدید: 159
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر