اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 90
    کد: 44681
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۳/۰۵/۲۰

    استاندار خراسان رضوی:باید از ظرفیت نخبگان در ایجاد و توسعه واحدهای دانش بنیان و اقتصادی مبتنی بر علوم نوین استفاده کرد.

    علیرضت رشیدیان:در هجدهمین نشست سراسری روسای بنیاد نخبگان استانی سراسر کشور اظهار داشت:خروجی این نشست ها باید به ارتقای سطح علمی و افزایش نقش موثر نخبگان برای رفع نیازهای ملی منجر شود.
    استاندار خراسان رضوی:باید از ظرفیت نخبگان در ایجاد و توسعه واحدهای دانش بنیان و اقتصادی مبتنی بر علوم نوین استفاده کرد.

    استاندار خراسان رضوی بر ایفای نقش موثر نخبگان به عنوان بزرگترین سرمایه های کشور برای تحقق توسعه پایدار تاکید کرد.
    به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در هجدهمین نشست سراسری روسای بنیاد نخبگان استانی سراسر کشور که با حضور معاون رییس جمهور و رییس بنیاد ملی نخبگان کشور در مشهد برگزار شده بود، اظهار داشت: خروجی این نشست ها باید به ارتقای سطح علمی و افزایش نقش موثر نخبگان برای رفع نیازهای ملی منجر شود.
    وی افزود: باید از ظرفیت نخبگان در ایجاد و توسعه واحدهای دانش بنیان و اقتصادی مبتنی بر علوم نوین استفاده کرد.
    استاندار خراسان رضوی گفت: آینده نگری و آینده پژوهی باید همواره مد نظر نخبگان قرار داشته باشد تا به مدد تحقق این مهم بتوان در دنیای پر رقابت و بیرحمانه کنونی حضوری مستمر و تاثیرگذار داشت.
    رشیدیان بزرگترین نیاز امروز کشور را به کارگیری نخبگان و نیروهای توانمند دانست و خاطرنشان کرد: در دولت تدبیر و امید به این موضوع توجه ویژه ای شده است و نمود آن در حمایت مالی دولت از صندوق نوآوری مشهود است.
    استاندار خراسان رضوی با اشاره به چالش های استان در حوزه آب خواستار حضور نخبگان به منظور ارائه راهکارهایی برای کاهش مصرف آب در بخش های کشاورزی و صنعتی شد.
    وی اظهار داشت: خراسان رضوی در شرق کشور یکی از استان های توانمند در بخش صنعت و معدن است که بیش از 90 درصد شش هزار واحد صنعتی و معدنی موجود آن را بخش خصوصی مدیریت می کند.
    رشیدیان افزود: با تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه، زمینه سازی برای حضور نخبگان و استفاده از ظرفیت های علمی آنان می توان شاهد پایداری بنگاه های اقتصادی، افزایش راندمان بهره وری و توسعه اقتصاد دانش بنیان در استان بود.
    سورنا ستاری، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد ملی نخبگان نیز در این نشست اظهار داشت: باید این فرهنگ در کشور نهادینه شود که آینده استان ها در فن آوری تعریف شده و جذب و اشتغال جویندگان کار به ویژه فارغ التحصیلان از این مسیر محقق خواهد شد.
    وی افزود: صندوق نوآوری با بنیه مالی مناسب در خدمت طرح های دانش بنیان و توسعه آنها می باشد به گونه ای که بر اساس مصوبه دولت از سه سال آینده نیم درصد از بودجه عمومی کشور به این صندوق اختصاص خواهد یافت.
     

    تعداد بازدید: 90
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر