اوقات شرعی
 • پنج شنبه،08 خرداد 1399
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 94
    کد: 180037
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۵/۱۲

    معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری استان در در جمع گروهی از شهروندان در مسجد امام محمدباقر (ع) مشهد:برگزاری کلاسهای آموزشی توجیهی در 981 مدرسه برای اولیا و مربیان

    معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی از برگزاری کلاس آموزش توجیهی برای اولیا و مربیان 981 مدرسه خبر داد.سید امیر مرتضوی دوشنبه شب در جمع گروهی از شهروندان در مسجد امام محمدباقر (ع) مشهد به روند طولانی رسیدگی به پرونده شرکت پدیده اشاره و بیان کرد: اگر بدون ملاحظه رای صادر و فرد خاطی مجازات شود ممکن است مردم به حق قانونی خودشان نرسند.
    معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری استان در در جمع گروهی از شهروندان در مسجد امام محمدباقر (ع) مشهد:برگزاری کلاسهای آموزشی توجیهی در 981 مدرسه برای اولیا و مربیان

    وی ادامه داد: لذا ستاد تدبیر خراسان رضوی به دنبال راهی است که مردم دچار مشکلات بیشتری نشوند.
    معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی در ادامه همچنین گفت: در بررسی تعدادی از پرونده های سرقت مشخص شد 33 درصد این موارد مرتبط با سهل انگاری خود مردم است و با یک سری مراقبت های ساده می توان آمار سرقت را کاهش داد. همچنین قوانین مربوط به پیش فروش ساختمان نواقصی دارد و تاکنون مواردی از آن هم اصلاح شده ولی با همین قانون فردی کلاهبردار در زمینی که هنوز ساخت و ساز در آن انجام نشده، هوا را به عنوان طبقه سکونت که در آینده ساخته خواهد شد به دیگران می فروشد.
    وی افزود: اعتماد و اطمینان بدون پشتوانه و تحقیق باعث بسیاری از جرمها و کلاهبرداریها شده لذا باید در مراودات خود نسبت به اعتماد و اطمینان با دقت بیشتری عمل نمود.
    مرتضوی ادامه داد: قانون ثبت اسناد و املاک مربوط به سال 1310 می باشد و در آنجا به صراحت اعلام شده هر معامله که انجام می شود باید سند داشته باشد اما هنوز شاهد آن هستیم که بسیاری از موارد اختلافی از طریق قولنامه به نتیجه نرسیده است.
    وی تاکید کرد: مردم باید سطح آگاهی خود را بالا ببرند و حتی در مورد فضای مجازی اطلاعات کافی داشته باشند تا هدف سوء استفاده قرار نگیرند.
    معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی گفت: تاکنون برای اولیا و مربیان 981 مدرسه کلاس آموزش توجیهی برگزار شده زیرا لازم است والدین نسبت به فرزندانشان بگونه صحیح رفتار کنند تا آنها در جامعه مورد سوء استفاده قرار نگیرند. همچنین از زمان ایجاد مراکز مشاوره و غربالگری، شمار پرونده های طلاق در طول دو ماه به میزان چهار درصد کاهش داشته است.
     

    تعداد بازدید: 94
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر