1°C 
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 52
    کد: 161368
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۸/۰۶

    دستگیری بیش از 600 نفر از محکومین متواری در سطح استان

    معاون رئیس کل دادگستری خراسان رضوی در امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم از دستگیری بیش از 600 نفر از محکومین متواری در سطح استان در شش ماهه اول سال 97 خبر داد.
    دستگیری بیش از 600 نفر از محکومین متواری در سطح استان

    سید امیر مرتضوی در این خصوص اظهار داشت: یکی از اقدامات مناسب جهت بازگرداندن و نیز افزایش احساس امنیت به جامعه، برخورد سریع و قاطع با مرتکبین جرایم می باشد به نحوی که مجرمین بالقوه و حتی عموم شهروندان به این باور برسند که مجرم قطعاً دستگیر و مجازات خواهد شد. فلذا برخورد قاطع و اجرای سریع احکام منطبق با موازین قانونی در امر بسیار تاثیر گذار است. این مقام قضایی اظهار داشت:سالانه پرونده های متعددی در واحدهای اجرای احکام که ماحصل زحمات دستگاههای مختلف در تمامی مراحل کشف ، تحقیق و دادرسی و ... می باشد رسیدگی و عدالت به مرحله اجرا گذاشته می شود و این امنیت و آرامش کنونی نیز ماحصل این اقدامات می باشد و مجرمین و محکومین نیز قطعاً به این باور رسیده اندکه در قبال نوع جرایم و بزه کاری خود باید مجازات های متناسب قانونی را تحمل کنند.
    وی اظهار داشت: در این بین اندک مجرمینی هستند که به دلایلی از اعمال قانون دور مانده و به جهت عدم دسترسی به وی توان اجرای مجازات سلب شده است. به همین منظور در راستای پیشگیری از وقوع جرایم طرح جمع آوری و دستگیری محکومین متواری از سال گذشته در سطح استان خراسان رضوی به مرحله اجرا گذاشته شده که این طرح در استان ، با محوریت و برنامه ریزی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان خراسان رضوی و با همراهی دادسراهای عمومی و انقلاب شهرستان های استان و نیز بکارگیری و استفاده از ظرفیت وظایف ذاتی سایر نهادهای حاکمیتی ( با اولویت مرتکبین جرایم خاص و مهم ، مواد مخدر و ... ) در سطح استانی اجرایی گردیده است.
    معاون قضایی رئیس کل دادگستری خراسان رضوی در امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم بیان داشت: گزارشات واصله از شهرستان های استان حاکی از اهتمام ویژه حوزه های قضایی استان در اجرای طرح بوده و نتایج بدست آمده حاکی از اجرای موفق طرح در استان بوده است که در همین راستا بیش از 600 نفر از محکومین متواری، دستگیر و برای تحمل مجازات به مراجع مربوطه معرفی شده اند که این امر بیانگر این مطلب است که با برنامه ریزی اصولی و اجرای طرح های هدفمند و منسجم می توان اقدامات عملی مناسب را در راستای رسیدن به اهداف دستگاه قضایی در مسیر پیشگیری از وقوع جرم و نیز اجرای احکام منطبق با موازین قانونی بعمل آورد.
    سید امیر مرتضوی اظهار داشت: بر اساس گزارش های واصله حوزه قضایی شهرستان های قوچان، چناران و تربت حیدریه به ترتیب بیشترین آمار دستگیری محکومین متواری را در سطح استان در شش ماهه اول سال جاری کسب نموده و از اهتمام این حوزه های قضایی در راستای اجرای طرح تقدیر و تشکر می کنیم.
     

    تعداد بازدید: 52
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر