1°C 
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 58
    کد: 160946
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۷/۲۹

    دادیار حوزه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای مشهد اعلام کرد :
    تاکید بر حفظ حریم و بستر مسیل ها و رودخانه های استان

    فرزاد بهشتی توندری دادیار حوزه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای مشهد گفت: نظر به اینکه برخی افراد سود جو نسبت به تصرف حریم و بستر مسیل ها و رودخانه های استان بویژه در نقاط کوهستانی و مستعد اقدام می نمایند تا در آینده با تغییر کاربری غیرمجاز نسبت به ساخت و ساز در این اراضی اقدام کنند که نیاز است در این راستا اقدامات پیشگیرانه توسط دستگاههای مسئول از جمله شرکت آب منطقه ای استان صورت پذیرد .
    دادیار حوزه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای مشهد اعلام کرد : تاکید بر حفظ حریم و بستر مسیل ها و رودخانه های استان

    . این مقام قضایی ادامه داد هرچند شرکت آب منطقه ای استان مطالعات سراسری جهت تعیین حد بستر و حریم 1600 کیلومتر از رودخانه های استان به پایان رسانده است و بیش از 400 کیومتر دیگر را نیز در سال جاری تعیین حدود خواهد کرد اما نیاز است اقدامات شناسایی و پیشگیری از رفع تصرفات سرعت بیشتری بگیرد .
    بهشتی توندری بیان داشت متاسفانه تصرفات حریم و بستر رودخانه ها و مسیل ها و برداشت غیر مجاز شن و ماسه از کف آن می تواند وقوع سیلاب را تشدید نماید و خسارات زیاد مالی و حتی جانی را به دنبال داشته باشد . وی در پایان ضمن هشدار متصرفین به حریم و بستر رودخانه ها گفت دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان با این افراد در چارچوب قوانین ومقررات با قاطعیت برخورد خواهد کرد و دستگاههای مسئول هم انتظار داریم تا اقدامات پیشگیرانه را تشدید نمایند تا شاهد اتفاقات ناگوار نباشیم .
     

    تعداد بازدید: 58
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر