1°C 
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 93
    کد: 158517
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۶/۲۱

    برخورد با مراکز معاینه فنی متخلف در خراسان رضوی

    در حالی که کارشناسان، 70 درصد آلودگی هوای کلانشهرها را ناشی از خودروهای دودزا می‌دانند، خبرهایی از حاشیه سازی‌های افراد سودجو و بعضاً سوءعملکرد پیرامون فعالیت مراکز معاینه فنی مبنی بر صدور گواهی خلاف قانون شنیده می‌شود که مطلوب نیست.
    برخورد با مراکز معاینه فنی متخلف در خراسان رضوی

    قاضی «محمد بخشی محبی»، معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی ، گفت: طبق قانون هوای پاک، چنانچه این مراکز گواهی خلاف قانون صادر کنند مشمول مجازات حداکثر جعل معنوی شده و با آنها برخورد قضایی می‌شود.
    وی ادامه داد: طی روزهای اخیر یک مرکز معاینه فنی خودرو در مشهد از سوی اداره کل محیط زیست به دادگاه معرفی و مشخص شد خودروهایی که از این مرکز خارج می‌شوند و گواهی معاینه فنی اخذ کرده‌اند همچنان آلاینده بوده و استانداردهای لازم را ندارند. همچنین چند روز پیش فردی به خودروهایی که قصد مراجعه به مراکز معاینه فنی خودرو داشتند لاستیک کرایه می‌داد، که شناسایی و دستگیر شد. این فرد سودجو در قبال اخذ مبلغی، لاستیک‌هایی در حداستاندارد را به خودروهای متقاضی کرایه می‌داد و پس از اتمام معاینه فنی لاستیک‌ها را پس می‌گرفت.
    «محمد عرفانی»، معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی هم به فعالیت 20 مرکز معاینه فنی خودرو در استان اشاره و بیان کرد: مراکز معاینه فنی در صورت رعایت نکردن استانداردهای تعیین شده و نحوه عمل ناقص، موجب بروز آلودگی هوا می‌شوند.
    در مشهد با 3.5 میلیون نفر جمعیت به‌عنوان دومین کلانشهر بزرگ ایران که سالانه پذیرای 27 میلیون مسافر و زائر است، روزانه افزون بر یک میلیون دستگاه خودرو رفت و آمد دارد. این حجم ترافیک خودرویی 200 هزار تن آلودگی را به هوای تنفسی شهروندان تخلیه می‌کند.
     

    تعداد بازدید: 93
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر