5°C 
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 93
    کد: 151608
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۲/۲۵

    لزوم نهادینه سازی موضوع پیشگیری در بین آحاد مردم

    رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی در کارگاه آموزشی "رهیافت های مشارکتی اجتماع محور و تسهیل گری، ویژه همکاران حوزه مشارکت های مردمی استان های کشور" بر مردمی بودن ونهادینه کردن موضوع پیشگیری در بین آحاد جامعه جهت بازدهی بیشتر تاکید کرد.
    لزوم نهادینه سازی موضوع پیشگیری در بین آحاد مردم

    به گزارش حوزه اطلاع رسانی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی،حجت الاسلام و المسلمین مظفری رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی،ضمن خیر مقدم به حضار و تبریک اعیاد شعبانیه گفت: امروزه فواید و امتیازات پیشگیری بر کسی پوشیده نیست و هیچ کس منکر انجام امر پیشگیری به جای مقابله نیست که این موضوع را در متون دینی مان در قالب امر به معروف و نهی از منکر مشاهده میکنیم بنابراین لازم است احساس وظیفه در موضوع پیشگیری را در بین مردم جامعه ایجاد کنیم تا بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی ریشه کن شود.
    رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت:ریشه بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی در طول دوران این بوده است که اول حساسیت اجتماعی نسبت به موضوعی را از بین ببرند و سپس آن ناهنجاری را در بستر جامعه گسترش دهند.
    وی افزود: افکار عمومی و مشارکت اجتماعی،نیرویی است که هیچ چیزی توان مقابله با آن را ندارد و اگر مجموعه ای بتواند از ظرفیت مشارکت های مردمی به درستی استفاده نماید میتواند موفق عمل کند و زمانی که خود مردم به موضوع پیشگیری اهمیت بیشتری بدهند و آن را جدی تر بگیرند شاهد اتفاقات بسیار خوبی خواهیم بود.
    وی در ادامه خاطرنشان کرد: بحمدا... معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان در زمینه استفاده از سمن ها و ظرفیت های مردمی بسیار موفق و پیشرو بوده است و همواره تلاش کرده در عرصه های واقعی به خوبی ورود کند که در همین راستا اقدامات بسیار بزرگی نیز انجام داده است.
    حجت الاسلام و المسلمین مظفری با اشاره به اقدامات مثبت انجام گرفته در دادگستری استان در راستای جلوگیری از افزایش ورودی پرونده ها به محاکم استان نیز گفت:باید از ابتدای امر بتوانیم مانع ورود پرونده ها به دادگستری شویم که در این راستا توجه به مقوله پیشگیری میتواند مثمر ثمر باشد .
     

    تعداد بازدید: 93
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر