اوقات شرعی
 • پنج شنبه،08 خرداد 1399
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 18
    کد: 197508
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۰۲/۲۸

    دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی تأکید کرد: برخورد قانونی با اراذل و اوباش و برهم زنندگان نظم عمومی

    به گزارش مدیریت روابط عمومی و ارتباطات دادگستری خراسان رضوی محمد حسین درودی بر برخورد قانونی با اراذل، اوباش و برهم زنندگان نظم عمومی تأکید کرد.
    دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی تأکید کرد: برخورد قانونی با اراذل و اوباش و برهم زنندگان نظم عمومی

    دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی در خصوص اجرای طرح گسترده ارشاد و هدایت رضوی به منظور باز اجتماعی کردن اراذل و اوباش مشهد گفت: افرادی که بخواهند اخلال در امنیت و آسایش مردم تحت هر شرایطی داشته باشند بدانند که قطعاً با آنان در چارچوب قوانین و مقررات با قاطعیت برخورد خواهد شد.
    وی ادامه داد: به منظور شناسایی، کنترل و باز اجتماعی کردن اراذل و اوباش مقرر شد طرحی تحت عنوان ارشاد و هدایت رضوی با هدف بازاجتماعی کردن این افراد در دادسرای ناحیه 4 به صورت گسترده و با همکاری ضابطین عام و خاص اجرایی و عملیاتی شود.
    دادستان عمومی و انقلاب مشهد اظهار داشت: به منظور برخورد سریع و قاطع با جرائم خاص و خشن شعبات ویژه ی بازپرسی در نواحی 2، 4، 6 و 9 دادسرای مشهد تشکیل شده است و به پرونده های این جرائم به صورت ویژه رسیدگی خواهد شد.

    درودی در ادامه به تشکیل کمیته پیشگیری از سرقت در دادسرای مشهد خبر داد و گفت: با توجه به مطالبه ی مردم در جهت برخورد با سارقان حرفه ای در همین راستا مقرر شد به منظور ایجاد هر چه بیشتر امنیت روانی در سطح جامعه این کمیته توسط معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای مشهد تشکیل و ضمن ایجاد بانک اطلاعاتی ، تدابیر قضایی و انتظامی جهت نظارت و کنترل سارقین حرفه ای با برنامه ریزی لازم در جهت اجرای طرح های پیشگیرانه از سرقت با همکاری پلیس آگاهی و سایر ضابطین خاص عملیاتی و اجرایی شود به نحوی که اثرات آن در جامعه در بلند مدت محسوس باشد.
    این مقام ارشد قضایی در همین راستا از مردم خواست که هشدارهای پیشگیرانه از سرقت را جدی بگیرند و بدانند قطعاً مهمترین اقدام در جهت پیشگیری از سرقت، رعایت نکات امنیتی و پیشگیرانه توسط مردم خواهد بود و هر چقدر مردم این نکات را جدی بگیرند در مقابله با سرقت موفق تر خواهیم بود.
    دادستان مشهد در پایان به راه اندازی ستاد کنترل مجرمان حرفه ای در مرکز استان و تمامی شهرستان های استان به منظور رصد و کنترل مجرمانی که از زندان آزاد می شوند اشاره کرد و اظهار داشت: در راستای اجرای دستورالعمل کنترل مجرمان حرفه ای و سابقه دار این ستاد در سطح استانی و شهرستانی تشکیل شده است تا با ایجاد بانک جامع اطلاعاتی مجرمان حرفه ای و سابقه دار با همکاری و هماهنگی بین دستگاه قضایی، اداره کل زندان ها ، نیروی انتظامی، سپاه امام رضا(ع) و اداره اطلاعات و معاونت سیاسی امنیتی استانداری به صورت مستمر تدابیر لازم در جهت کنترل و نظارت بر مجرمین صورت گرفته تا از ارتکاب مجدد جرم توسط این افراد پیشگیری شود.
     

    تعداد بازدید: 18
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر