اوقات شرعی
 • پنج شنبه،08 خرداد 1399
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 14
    کد: 197506
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۰۲/۲۸

    رئیس اداره شوراهای حل اختلاف خراسان رضوی تأکید کرد: تلاش در جهت ایجاد صلح و سازش در پرونده ها

    به گزارش مدیریت روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان به نقل از اداره شوراهای حل اختلاف خراسان رضوی محمود رفسنجانی بر تلاش اداره شوراهای حل اختلاف در زمینه ایجاد صلح و سازش در پرونده ها تأکید کرد.
    رئیس اداره شوراهای حل اختلاف خراسان رضوی تأکید کرد: تلاش در جهت ایجاد صلح و سازش در پرونده ها

    برپایه همین گزارش اولین جلسه ویدئو کنفرانس منطقه 5 شوراهای حل اختلاف کشور با مشارکت استان های کرمان، یزد، سیستان، خراسان رضوی، شمالی و جنوبی صبح امروز برگزار شد.
    در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین مظفری رئیس شوراهای حل اختلاف کشور با تأکید بر نقش شوراهای حل اختلاف در نهادینه کردن فرهنگ سازش در جامعه افزود: اعضای شوراهای حل اختلاف از بدوا تأسیس در امر خدا پسندانه اصلاح ذات البین تلاش های بسیار داشته اند و آمار ها بیان گر کارنامه درخشان آن ها می باشد.
    رئیس شوراهای حل اختلاف کشور گفت: آموزش اعضا در مباحث حقوقی مربوطه ، اصول و فنون مذاکره و مشاوره از موضوعات مهمی است که در تهیه شیوه نامه آموزشی و مباحث مورد نیاز مرکز امور شوراهای حل اختلاف کشور دقت نظر بسیاری داشته است.
    وی بیان داشت: یکی از شیوه های جدید آموزشی که در شرایط فعلی بسیار کاربردی می باشد ایجاد بستر مناسبی برای آموزش اعضای شوراهای حل اختلاف در فضای مجازی است که ساز و کار های عملی شدن آن با فوریت در مرکز امور شوراهای حل اختلاف در حال تدوین است.
    حجت الاسلام والمسلمین مظفری با تحسین شوراهای حل اختلاف خراسان رضوی برای ابتکار عمل این استان در راه اندازی سایت نوبت دهی اینترنتی اجرای احکام گفت: شایسته است سایر استان های نیز از این سامانه بهره برداری مناسبی داشته باشند.
    محمود رفسنجانی معاون قضائی رئیس کل دادگستری و رئیس شوراهای حل اختلاف خراسان رضوی، در این نشست ضمن بیان آماری از عملکرد شوراهای حل اختلاف استان در سال 98 افزود: 31 پرونده با حکم قصاص در این استان به مصالحه انجامید که طبق آمار اعلام شده مرکز امور شوراهای حل اختلاف کشور خراسان رضوی رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.
    وی با بیان اینکه خراسان رضوی در میزان پرونده های ورودی در سال 98 در جایگاه دوم قرار دارد افزود با نرخ 100 درصد رسیدگی رتبه دوم خروجی پرونده را در کشور کسب کرده ایم.
    گفتنی است در این جلسه سایر استان های نیز دیدگاه ها و نظرات خود را در خصوص عملکرد شوراهای حل اختلاف و باید و نباید های قانون جدید بیان کردند.
     

    تعداد بازدید: 14
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر